Nya namn i Hjertas styrelse
9 juni, 2016Zikta Invest blir ny medlem i Hjerta
18 augusti, 2016Den 16-17 juni gick den 8:e upplagan av Hjertadagarna av stapeln, och för andra året i rad i en kreativ och avslappnad miljö på Hotel Tylösand.
Totalt samlades 220 förmedlare, assistenter och leverantörer för två dagars inspirerande föreläsningar, erfarenhetsutbyte och umgänge. Redan dagen innan invigningen värmde ett 30-tal deltagare upp med en golftävling, Hjerta Open, samt på kvällen med två uppskattade utbildningspass.
Torsdagen var leverantörernas dag och deltagarna rörde sig mellan ett energiskt mässområde och föredrag inom liv-, spar- och sakområdet. Dagen avslutades på bästa sätt med middag och underhållning.

Under fredagen var det intern Hjertadag med dragningar, ägarträff för medlemmar samt workshops med fokus på Hjertas framtid.
– Det var genomgående positiva och konstruktiva dagar med flera nya förmedlarbolag på plats och jag kan glädjande meddela att Hjerta återigen är över 200 förmedlare och ca 90 assistenter, säger Robert Edberg, VD Hjerta.
– Vi ser nu fram emot sommar och semester med en välbehövlig vila men efter det har vi en mängd intressanta saker att ta tag i… vi återkommer”, avslutar Robert Edberg.