Kontakta oss

 

 

 

HUVUDKONTOR

Hjerta
Strandvägen 5b, 2tr
114 51 Stockholm

 08-450 43 30
 info@hjerta.se

 

GRUPP- och sjukvård

Hjerta Gruppliv
Järnvägsgatan 29
252 24 Helsingborg

 042-13 18 30
 gruppliv@hjerta.se

Telefontid 9-16
Lunchstängt 12-13

För rådgivning och tidsbokning, sjukvårdsförsäkring:

If sjukvård 020-620 620

Anmälan via If´s hemsida

Euro Accident sjukvård 0771-10 50 10

Anmälan via Euro Accidents hemsida

Skadeanmälan:

Har din kund råkat ut för skada kontaktar du oss i Helsingborg där vi kontrollerar att försäkringen är i kraft mm och därefter skadeanmäler vi enligt våra respektive försäkringsgivares rutiner.

WEBCAP

Webcap i Sverige AB
Strandvägen 5b, 2tr
114 51 Stockholm

Webcap i Sverige AB
c/o Monyx
Vasagatan 17
901 10 Umeå

www.webcap.se

 08-406 65 60 (support)

Telefontid 9-17
Lunchstängt 12-13

 

2699._POD3618-2.215x.jpg

VD
Robert Edberg
 08-450 43 31
 robert.edberg@hjerta.se


2821._POD3758.215x.jpg

Försäljning Sak
Claes Billing
 08-450 43 32
 claes.billing@hjerta.se

1011._POD1101.215x.jpg

Webb & Kommunikation
Peter Oddson
 08-450 43 33
 peter.oddson@hjerta.se


 


1001.Fredrik_Dahl.215x.jpg

Complianceansvarig
Kristina Hårdänge
 073-515 42 07
 compliance@hjerta.se

 


1001.Fredrik_Dahl.215x.jpg

Administration Premiecentral
Maria Forsmark Bohlin
 08-450 43 34 
 maria.forsmarkbohlin@hjerta.se


 

1510._POD1007.215x.jpg

Försäljning Liv
Hans Jonsson
 08-450 43 36
 hans.jonsson@hjerta.se

 

 

 

1003._POD0305.215x.jpg

Kontorschef
Bo Ek
 042-13 18 34
 bo.ek@hjerta.se

1004.Helene_Tranebacke.215x.jpg

Ekonomi- & Systemkoordinator
Helené Tranebacke
 042-13 18 39
 helene.tranebacke@hjerta.se

1005.Gunilla_Nelson.215x.jpg

Produktkoordinator
Gunilla Nelson
 042-13 18 37
 gunilla.nelson@hjerta.se

 

 

 

 



Strandvägen 5b, 2tr,

114 51 Stockholm

+46(0)8 450 43 30

Org.nr: 556714-0610

E-post:  

 

 

3628.SFM_centrerad.png

 

204.insuresec_retina.358x.png